Rybářské revíry

Rybářské kaprové revíry v Evropě.

 

Francie Lac de Saint Cassein

 

Legendární jezero, které se nachází na jihu Francie, poblíž města Cannes. Revír je v posledních letech pod silným rybářským tlakem, ale ani tato skutečnost mu neubírá na jeho autentičnosti a dokonalé kráse! A co je nejdůležitejší, pro všechny opravdové kapraře, že je zde možné ulovit krásné kapry s hmotností přesahující onu magickou hranici 30kg. V posledních letech nejsou výjimkou ani úlovky sumců s délkou přesahující 2m! Jezero má tři ramena, jižní, západní a severní, každé však se specifickým rázem.

 

Rybářský řád umožňuje lov na 4 pruty, používat k lovu lodě, ale na druhou stranu jsou zde přísná omezení, mezi které patří: zákaz používání otevřených ohňů, zákaz sakování ulovených ryb, zákaz zavážení nástrah a v neposlední řadě je zde nutné přísně dodržovat pořádek na lovném místě.

 

Povolenka k lovu se dá zakoupit v hlavní sezoně v restauraci v jižním rameni, ale také v obchodě s oční optikou v městečku Les Chaumettes, které je nedaleko vodní nádrže. Cena roční povolenky se pohybuje do 2000Kč.

 

V letním období na tomto jezeře panuje čilý turistický ruch. Jezero je díky své poloze navštěvované po celý rok a je jistě neskutečnou výzvou pro ortodoxní a opravdu zapálené kapraře.

 

GPS: 43°34´59.55" / 6°48´8.61"

Web: http://www.beyond.fr/sites/stcassien.html

 

 

  • Francie / Lac De Curton - Rainbow Lake

 

Jezero, které se nachází asi 50km pod centrem oblasti Bordeaux, poblíž městečka Hostens v jižní Francii, ve vzdálenosti cca.2000km od ČR. Rainbow má rozlohu 51ha a jedná se o bývalý vytěžený grafitový důl. Jezero je velmi charakteristické množstvím malých a větších ostrůvků a velmi zvrásněným dnem s hloubkami do 8m. Dno je opravdu velmi členité a nejdete zde řadu potopených stromů, křovin a jiných vázek, které tvoří mimořádné množství úkrytů pro trofejní kapry. Jezero produkuje přirozenou cestou velké množství potravy pro kapry a s tímto je na jezeře velmi složité chtání. Jezero je oplocený soukromý revír se vším opravdovým komfortem! 21 chytacích míst opravdu vybavených ze strany majitelů, kterým záleží na co nejšetrnějším zacházením s ulovenou rybou. Na všechna místa s výjimkou 2 (ostrov a místo 21), se lze dostat autem a správce zabezpečuje každodenní zásobování potravinami. Pro rybáře jsou zde připraveny suché záchody a velmi luxusně vybavené sprchy s malým barem.

 

Rybí osádku tohoto jezera tvoří menší, ale i krásní trofejní kapři ve váze od 20 až nad 30kg. Cena týdenní povolenky se pophybuje v částce okolo 200EUR na týden.

 

GPS: 44°28´31.21" / 0°35´33.70"

Web: http://www.rainbow-lake.com/

 

  • Francie / Lac De Madiine

Toto jezero vzniklo v roce 1965, jako přírodní rezervace. Nachází se cca 45km od měst Metz a Nancy. Jezero Lac De Madine má rozlohu 1100ha, avšak na délku má maximálně 5km a v nejširším místě jen 2.4km. Hloubka jezera je maximálně 14m při plném stavu vody. Na jezeře jsou dva ostrovy. První menší patří mezi místa s možností chytání nonstop a druhý velký, který je přírodní rezervací, je bez možnosti rybaření. Vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní rezervaci, jsou zde vyhrazena místa pro rybolov, která jsou dále rozdělena na tzv. denní a noční chytací zóny. Pouze na místech noční zóny lze chytat nonstop. Na vyhrazených místech pro rybolov je možno bivakovat. Zavážet lze pouze do vzdálenosti 200m od břehu.

Rybí osádka je složena ze všech druhů ryb. Kapři jsou zde zastoupeni ve velice hojném počtu a není žádnou výjimkou chycení kapra okolo 20kg. Maximální doposud dosažené úlovky při lovu kaprů se pohybují okolo 28kg.

Rybářský lístek je možné zakoupit u pláže největšího přístavu tohoto jezera (dřevěná bouda u mola - Alain Renard, tel.: 0679902775)

Jezero má silnou vodní vegetaci, především blízko břehů, kde jsou pásy travin a jiných vodních rostlin, dosahujících hladiny někde i z hloubky 10m.

GPS: 48°55´19.97" / 5°44´13.56"

Náhled: http://www.lacmadine.com/

  • Maďarsko / Tati Derítö-to

Maďarské kaprařské jezero nejblíže k naší hranici, poblíž dálnice na Budapešť. Jezero leží 10km severně od města Tatabánya a města Tata. Jeho rozloha činí 31.6ha, hloubka se pohybuje v rozmezí od 0.5m do 3.0m.

V místě je možné zakoupit výhodné povolenky. Rybářské Chatky na přehu s moly, táhnoucími se přímo na vodu zajišťují velmi pohodlný rybolov. Nejvetšími doposud zdolanými rybami jsou kapři okolo 28kg a sumci okolo 50kg. Na informační tabuli u výdeje povolenek se dozvíte stav průběžného zarybňování, které je na tomto jezeře prováděno každý týden! Pri úlovku kapra nad 10kg a po jeho vrácení vodě, obdržíte jednodenní povolenku zdarma. Povolen lov nonstop.

GPS: 47°37´43.17" / 18°21´10.14"

Náhled: www.deritoto.hu

  • Maďarsko / HaromFa

Jedná se zřejmě o nejznámější revír v jižním Maďarsku, který je často nazýván jako "Green hell - zeleneé peklo". Nachází se u vesničky Háromfa, asi 10km jižně od města Nagyatát. Naprosto specifická a svým charakterem v celé Evropě ojedinělá vodní nádrž o rozloze cca 65ha, průměrnou hloubkou 2m a silnou vrstvou bahna. Vodní plocha je doslova porostlá hustou spletí stulíků a leknínů, pod vodou jsou silné šlahouny o průměru ruky dospělého člověka. Díky tomu, je lov na tomto revíru značně obtížný a každá ulovená ryba je velkou odměnou pro rybáře. Každý rybář zde má možnost ulovit jakékoliv formy kaprů s hmotností i přes 30kg, včetně koi kaprů. V posledních letech nejsou žádnou vzácností velké exempláře línů, amurů, štik a sumců.

Pro lov je nutné si rezervovat místo dopředu a to telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu. Správce revíru karol Palinko je velmi přátelský a pohostinný.

GPS: 46°7´23.14" / 17°19´53.56"

Náhled: http://haromfa.webpeca.hu/

  • Maďarsko / Merenye

V posledních letech velmi navštěvovaný revír v jižním Maďarsku (pouhých 40km jihovýchodně od HáromFy). Klasická retenční nádrž s kamennou hrází, s jednoduchým profilem dna, průměrnou hloubkou 2m a silným nánosem bahna. Místa lovu tvoří často dřevěná mola, protože při deštích zde bývá problém s rozbahnělými břehy. Jedná se o typický komerční revír s výměrou cca 100ha, s velkou osádkou kaprů s hmotností dosahující přes 25kg.

Standartně se loví kapři na tři pruty, ale je možné za příplatek chytat na pruty čtyři. Místa je nutné rezervovat dopředu pomocí e-mailu nebo telefonicky. Rybářská sezóna začíná s ohledem na počasí v měsící březen a končí  v listopadu. Správce hovoří jen maďarsky a německy.

Týdenní povolenka na tři pruty je v ceně okolo 2.500Kč. Všechna místa jsou přístupná autem a na objednávku je možné k rybolovu zapůjčit i lodě.

GPS: 46°5´31.55" / 17°41´51.25"

Náhled: http://merenye.carp.hu/

  • Maďarsko / Palotasz

Poslední dobou velice známý a hojně navštěvovaný kaprařský revír v severním maďarsku. Jedná se o retenční nádrž s rozlohou vodní plochy 63ha a průměrnou hloubkou 2m. Maximální hloubka je 5-8m, která se nachází v prostoru u hráze. Celé jezero je s jednoduchým profilem dna, bez členitostí a vázek a se silným nánosem bahna. Břejy jsou zde bohatě porostlé rákosem, revír je rozdělen na číslovaná místa lovu. Pořádají se zde v časté míře kaprařské závody. Palotasz se nachází přibližně 60km severozápadně od budapešti. Je velive dobře zarybněn a úlovky kaprů nad 20kg nejsou vůbec ojedinělé. Mezi rekorní úlovky mimo kaprů se zde mohou chlubit i velkými amury okolo 28kg a sumci nad 2m.

Povolen je lov na 2 pruty, používání loďky, echolotů a snonarů, bivakování. Rezervace míst je obtížnější, protože si dopředu nelze zamluvit konkrétní místo. Po dohodě se správcem se pouze rezervujete možnost rybaření v určitém termínu. Revír je chytatelný od brzkého jara až do pozdního podzimu.

GPS: 47°48´27.26" / 19°35´40.81"

Náhled: http://palotasito.uw.hu/

  • Itálie / Řeka Po (Pád)

V dnešní dobe se jedná o velice známý a hojně navštěvovaný revír v severná části Itálie, kousek od Benátek. Nejčastěji navštěvovaným úsekem řeky je část od ústí řeky (tzv. delty) do moře až po město Corbola. Vzhledem k tomu, že se jedná o řeku, je zde dno velice členité a různorodé (v některých částech stále probíhá těžba štěrku a písku). Rybáři z vyššího stavu vody dost často navštěvují přilehlé kanály a laguny.

Na řece se vyskytuje několik ostrovů, které jsou velmi často rybáři navštěvovány. V hlavní sezóně (duben - říjen), je velmi složité najít volní místo k rybolovu. V poslední době tato skutečnost platí i po celé délce hlavního toku.

Rybí osádka je zde velice různorodá, zejména se zde vyskytuje velké množství sumců i přes 110kg! Co se týče kaprů, ti zdoukumentovaní výží kolem 30kg.

Povolení rybolovu je možno zakoupit ve městě Porto Viro v rybářských prodejnách. Orientační cena je cca 50 EUR na tři měsíce.

GPS: 45°0´35.75" / 12°13ˇ39.41"

Náhled:

  • Rumunsko / Raduta Lake

Velice známý  revír v Rumusku, který se proslavil zejména v minulosti, kdy se zde lovili kapři s hmotností nad 30kg. Před několika lety ovšem toto jezero zasáhla katastrofa v pohobě úhynu trofejních kaprů. byla sem dovezena nová obsádka kaprů převážně z řeky Dunaj. Díky tomu se v současné době loví převážně kapři, kteří se vyznačují válcovitým tvarem těla a obrovskými ploutvemi. Jejich zdolávání je přímo adrenalinovým sportem, souboje jsou až do podebrání úplovku doslova "na krev ". Jezero Raduta má obrovký potravní  potenciál a kapři zde velmi rychle dorůstají do trofejních velikostí. Nyní opět nejsou vzácností úlovky nad 22kg.

Na co se však musíte připravit, je velké množsví vázek - potopené domy, hřbitovy, stromy, telegrafní sloupy, všechny tyto podvodní překážky jsou poseté ostrými schránkami škeblí. Dostatečná zásoba kvalitního návazcového materiálu (včetně "šokových " šňůr )  je nutností.

V budoucnu nás uřčitě bude tento revír opět obdarovávat úlovky nad hranici 30kg.

GPS: 44°24´19.16" / 26°39´34.27"

  • Slovensko / Liptovská Mara

Liptovská Mara poskytuje široké možnosti rybolovu.Platí zde kaprový režim a základní rybářský řád bez úprav. Bohatě jsou zastoupeny tyto druhy ryb: kapr, lín, štika, candát, okoun, jelec hlavatý, bolen, ostroretka, pstruh duhový, pstruh jezerní, občas se můžeme setkat i se sumcem a úhořem. Poslední dobou je i přes hojnou návštěvnost stále možné na přehradě ulovit rybu trofejní velikosti. Lov je povolen na dvě udice. Vodní plocha nádrže ( 2160 ha ) se rozkládá od přehradního tělesa po železniční most při ústí Váhu do VN. Celoroční zákaz lovu platí z ptačího ostrova a umělého ostrůvku.

Ceny hostovacích polvolenek členové SRZ: denní - 6 , - euro, nečlenové a cizinci : denní - 15,-euro, týdenní - 63,-euro, K tomu je potřebný rybářský lístek - týdenní 2,-euro, měsíční 4,-euro, Ceny jsou přibližné.

Vyskytují se zde opravdu krásní kapři, kteří dorůstají nezřídka přes 20-ti kilovou hradnici.

GPS: 49°6´18.77" / 19°31´8.25"

  • Německo / Jezero Alperstedter

Jedná se o jezero s krásně křišťálovou vodou o rozlozee cca 66ha. Jezero se nacház v Německu kousek od města Erfurt, které leží cca 150km od našich hranic.

Týdenní povolenky zakoupíte v rybářském obchodě ve městě za cenu kolem 35 Euro. Je povolen lov na 2 pruty, 24 hodin denně.

Jezero je plné rostlin a řas, hodně ostých a zrádných škeblí. Voda v jezeře je opravdu průzračná, viditelnost dosahuje až k 4-5 metrům. 90 % obsádky tvoří jen kapří lysci a zbytek šupináči s průměrnou váhou kolem 11kg. Na jedné straně jezera je přístav s loděnicí a hodně soukromých chatek, proto je lepší si člunem zajet na protější břeh.

GPS: 51°4´37.83" / 11°2´17.92"

 

 

 

 

 
Řazení produktů Seřadit:
Počet produktů na stránce
Zobrazit pouze:
 

Kategorie neobsahuje žádný produkt.

 
Rybářské potřeby pro úspěšné rybaření nabízíme ještě levněji. Internetový obchod Rybářské potřeby Eshop Zima nabízí vše, co potřebujete k úspěšnému rybaření. Rybářské potřeby od významných dodavatelů kvalitních potřeb pro rybáře. Nabízený sortiment neustále rozšiřujeme. Věříme, že si z naší bohaté nabídky potřeb pro rybaření vyberete.
 
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

 

 

Rybářské Potřeby

outdoor

Užitečné

Výrobci

Hlavní menu

Statické stránky

 

 

 
 
 
Vilém Zima - rybářské potřeby - netfirmy.czRybářské potřeby - netfirmy.cz